top of page

РЕБ - Як поводитись?


Наші інженери підготували короткі роз’яснення щодо нюансів радіоелектронної боротьби, які будуть корисні пілотам.

До комплексу РЕБ (радіоелектронна боротьба) включені заходи радіоелектронної розвідки (РЕР). Стратегічне значення РЕБ високо оцінюється. Вона спрямована проти інфраструктури противника, без якої сучасна війна неможлива.

Що треба робити, щоб не втратити коптер у полі?

Налаштуйте всі функції дрона на ручний режим. Ви як пілот власноруч маєте керувати БПЛА.

Насамперед оцініть місцевість навколо себе, відмітьте всі можливі перешкоди та обов’язково виставте зорові орієнтири, на які Ви будете спиратися під час «повернення додому».

У процесі «повернення додому» розташуйте квадрокоптер задньою частиною до себе та повертайтеся в такому положенні ― не розвертаючи дрон передом у напрямку руху.

Будьте обережні!

Приземляйте свій коптер на безпечній від вас відстані. Не нехтуйте безпекою, підготуйте місце розташування для себе та свого супроводу.
Міф про перехоплення керування дроном

Розвінчуємо міф, що поширюється серед пілотів БПЛА, нібито за допомогою РЕБ можна перехопити керування.

Насправді, щоб зламати шифрування каналу передачі інформації з метою перехоплення керування коптером, треба багато часу, а заряду акумулятора в середньому вистачає на 20-25 хв.

Придушення виконується за допомогою випромінювання радіосигналу високої потужності, щоб спричинити завади для радіоелектронних приладів противника або ввести його в оману. Тобто створюються умови сильного електромагнітного шуму в імовірному місці перебування ворожої техніки. Саме тому пілот втрачає можливість керування своїм дроном (зображення з камери зникає, дрон перестає реагувати на дії пілота, втрачається телеметрія польоту).

Іноді може здаватися, ніби БПЛА втікає від Вас, але це також спростовується.

Щойно зникає сигнал GPS, дрон летить за інерцією в тому напрямку, куди й летів до початку впливу систем радіоелектронного придушення. Не забувайте про погодні умови, зокрема про вітер, який буде підштовхувати некеровану пташку у відповідному напрямку.

Сподіваємося, ця інформація Вам буде у нагоді.

Нехай Ваші дрони будуть слухняними, а ворожі ― завжди придушуються.


26 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page